منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صنایع غذایی 94 | جزوات ارشد صنایع غذایی سراسری 94 | سوالات ارشد | کتاب ارشد | جزوه های ارشد صنایع غذایی | جزوات تضمینی ارشد صنایع غذایی | tests resources food industry sites

Category: اخبار صنایع غذایی

گزیده ای از اخبار صنایع غذایی

سایت ارشد صنایع غذایی ( foodsenior.ir ) اخبار علوم و صنایع غذایی – گزیده ای از اخبار صنایع غذایی

گزیده ای از اخبار صنایع غذایی

صنایع غذایی
با کلیک آیکون تلگرام و سپس عبارت start در تلگرام، تازه‌ترین اخبار این بسته خبری را دریافت کنید.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران عنوان کرد؛
رشد ۵۵ درصدی واردات غلات به کشور
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به پیش‌بینی کاهش ده درصدی تولید غلات تا ۲۵ سال آینده، گفت: ایران سال گذشته، رشد ۵۵ درصدی در واردات غلات را تجربه کرد.

دانشمندان شواهدی دال بر توانایی انسان در احساس مزه ششم کشف کرده اند.

توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی؛
نیروهای متخصص در صنعت غذا تربیت می شوند
یک مقام مسئول در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: این مرکز می تواند نقش موثری در آموزش نیروهای متخصص صنعت غذا ایفا کند.

قارچ
بزرگ ترین قارچ دنیا کشف شد
بزرگ ترین قارچ دنیا در منطقه اقیانوسیه کشف شد.

میوه پوست کن
فیلم/ دستگاهی که پوست میوه را ظرف چند ثانیه می گیرد
یک شرکت اروپایی دستگاه میوه پوست کنی را طراحی کرده که در ظرف یک دقیقه تا ۴ میوه را پوست می گیرد.

مشاور سندیکای صنایع کنسروسازی ایران
تعداد بنگاه‌های صنایع غذایی در کشور باید افزایش یابد
کرمانشاه- مشاور سندیکای صنایع کنسروسازی ایران گفت: تعداد ۱۱ هزار بنگاه صنایع غذایی در کشور داریم که این تعداد برای ۱۰ سال دیگر پاسخگو نیست و باید افزایش یابد.

مدیر کل صنایع غذایی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
تحقق ۹۰ درصدی صادرات صنعت غذا و دارو/ هدف گذاری ۳ میلیارد دلاری
کرمانشاه- مدیرکل صنایع غذایی بهداشتی وزارت صنعت، معدن وتجارت بااشاره به هدفگذاری۳میلیارد دلاری صنعت غذا درحوزه آرایشی، غذایی، بهداشتی ودارویی گفت:در۳ماهه امسال۹۱درصدهدفگذاری صادراتی محقق شد.

رئیس انجمن مواد غذایی خراسان رضوی
رئیس انجمن مواد غذایی خراسان رضوی:
غفلت در حوزه صادرات اقتصاد را دچار مشکل می‌کند
مشهد ـ رئیس انجمن مواد غذایی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برندسازی به اقتصاد کشور و اشتغالزایی کمک شایانی می‌کند،‌ گفت: غفلت در حوزه صادرات اقتصاد را دچار مشکل می‌کند.

از سوی روابط عمومی سازمان غذا و دارو؛
اسامی شرکت ها و فرآورده های غذایی غیرمجاز اعلام شد
روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای اسامی شرکت ها و فرآورده‌های غذایی غیرمجاز را اعلام کرد.

مدیر امور بین‌الملل اتاق بازرگانی خراسان رضوی:
تکنولوژی مورد استفاده در صنایع غذایی خراسان رضوی فرسوده است
مشهد ـ مدیر امور بین‌الملل اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: متاسفانه تکنولوژی مورد استفاده در صنایع غذایی استان فرسوده و کهنه شده است.

آزمایشگاه پژوهشکده علوم و صنایع غذایی معتمد محیط زیست شد
معاون پژوهشی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی در لیست آزمایشگاه های معتمد سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت.

عضویت واحد علوم تحقیقات در فدراسیون اروپایی صنایع غذایی
واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد عضو فدراسیون اروپایی علوم و صنایع غذایی(EFFoST) شد.

سه هزار ماده افزودنی در جهان؛
۹۵ درصد افزودنی های خوراکی طبیعی هستند
رئیس هیئت مدیره انجمن افزودنی های صنایع غذایی ایران، گفت: بالای ۹۵ درصد مواد افزودنی های خوراکی ها و مواد غذایی طبیعی هستند.

به رغم شناسایی ۲۵۰۰ غذای سنتی
رستوران های مازندران خالی از غذاهای محلی
ساری – دو هزار و ۵۰۰ غذای محلی و سنتی در کشور و مازندران شناسایی‌شده که جای اغلب آن‌ها در فهرست غذاهای رستوران‌ها و مراکز پذیرایی استان خالی است.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران
۱۶۰ واحد صنایع غذایی با ظرفیت پایین در مازندران فعال هستند
ساری – رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران گفت: در حال حاضر تنها حدود ۱۶۰ واحد صنایع غذایی و تبدیلی با ظرفیت پایینی استان فعال‌ هستند.

سم کنسرو فاسد، خیلی کشنده است | باکتری کلستردیوم بوتولینوم conserve corrupt

سم کنسرو فاسد، خیلی کشنده است | باکتری کلستردیوم بوتولینوم

سایت ارشد صنایع غذایی ( foodsenior.ir ) اخبار علوم و صنایع غذایی – اخبار سموم صنایع غذایی: فقط یک گرم سم موجود در مواد غذایی کنسرو شده، برای کشتن ۱۰ میلیون نفر کافی است.

باکتری کلستردیوم بوتولینوم شروع به تولید سم بوتولیسم می‌کند

سم کنسرو فاسد، خیلی کشنده است | باکتری کلستردیوم بوتولینوم conserve corruptدکتر بهرام حاجی کریم، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:
چنانچه طی مراحل آماده سازی کنسروها در صنایع غذایی، نکات بهداشتی ضروری رعایت نشود و باکتری “کلستردیوم بوتولینوم” به داخل مواد غذایی راه یابد، در شرایط مستعد دمایی و بی هوازی، شروع به تولید سم “بوتولیسم” می‌کند.

سلاح بیولوژیک در جنگ‌ها

از این سم قوی که یک گرم از آن به شکل کریستال، قادر به آلوده کردن و کشتن ۱۰ میلیون نفر می باشد، به عنوان یک سلاح بیولوژیک در جنگ‌ها بهره گرفته می شود.
به محض ورود سم این باکتری به داخل بدن، این سم جذب و وارد جریان خون می شود و باعث فلج می‌شود.
این حالت از اعصاب ناحیه سر و صورت تدریجا و به صورت حاد شروع شده و با سیری نزولی، اندام های تحتانی را نیز درگیر می کند.
دکتر حاجی کریم، خطرناک ترین حالت ممکن را درگیری عضلات تنفسی عنوان کرد و یادآور شد: در این حالت، فرد باید تحت تنفس مصنوعی قرار گیرد.
در مواردی ممکن است برای دستیابی به تنفس طبیعی به مدت دو تا سه ماه، فرد بیمار در ICU بماند.
از آنجایی که این سم قابلیت نفوذ به داخل نسج مغز را ندارد، فرد در هوشیاری کامل می باشد.
دکتر حاجی کریم در خصوص مراحل درمان بیمارانی که از طریق تغذیه با سم بوتولیسم آلوده شده‌اند، ابراز کرد: به محض ظهور علائم، پزشک اقدام به بستری بیمار و شست‌وشوی محتویات معده وی می‌کند.
بخشی از سم، ممکن است جذب و وارد جریان خون شود، در این صورت با تزریق آنتی توکسین (پادزهر سم بوتولیسم ) که می تواند حاوی پنج نوع متفاوت از پادزهر این سم باشد، از پیشرفت بیماری جلوگیری می شود.
ضمن اقداماتی که به محض تشخیص مسمومیت، به فرد مبتلا ارائه می شود، سم مذکور از محتویات معده، سرم خون و یا مدفوع بیمار جهت دستیابی به تشخیص دقیق استخراج می‌شود.
در این حین، پیگیری های لازم جهت شناسایی منبع غذایی حاوی سم انجام می شود و در صورت وجود، افرادی که از این ماده غذایی استفاده کرده‌اند، شناسایی می شوند.
خشکی دهان ، اختلال در تکلم و بلع و تاری دید را از جمله علائم هشدار دهنده آلودگی به سم بوتولیسم هستند.

در صورت عدم انتقال فرد مسموم به بیمارستان، سم روی گیرنده‌های عصبی متصل می‌شود و سیستم عصبی را مختل می‌کند و در بدترین حالت، عضلات تنفسی را درگیر کرده و با جلوگیری از تنفس فرد، منجر به مرگ وی خواهد شد.
آلودگی زخم‌ها به باکتری کلستردیوم بوتولینوم، راه دیگری برای ابتلا به بوتولیسم است، ولی شایع ترین راه انتقال این سم، قوطی‌های کنسرو مواد غذایی است که مدت‌ها دربسته مانده اند.
باکتری کلستردیوم بوتولیسم در برابر حرارت مقاومت چندانی ندارد و باید قوطی‌های کنسرو قبل از مصرف، ۲۰ دقیقه جوشانده شوند تا در صورت داشتن سم، سم آنها به صورت غیر فعال درآید.
در انتها توصیه می کنم ضمن انتخاب مواد غذایی استاندارد و توجه به تاریخ انقضای آنها، از خرید قوطی‌های کنسرو باد کرده خودداری نمایید.

محل فروش دام زنده از مواد غذایی تفکیک شود

محل فروش دام زنده از مواد غذایی تفکیک شود

یک عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: محل فروش دام زنده از مواد غذایی تفکیک شود.
سایت ارشد صنایع غذایی (FoodSenior.ir) به نقل از خبرگزاری فارس: محل فروش دام زنده از مواد غذایی تفکیک شود.

محل فروش مواد غذایی و دام زنده

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، ناصر گرزین شامگاه شنبه در آخرین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: محل فروش مواد غذایی و دام زنده در یک مکان متناسب با یکدیگر نیست و شهرداری باید در این زمینه اقدام کند.
وی در خصوص جمع‎آوری آهن‎فروشان خط اوزینه بیان داشت: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد این مسئله انجام شده است، بنابراین با توجه به اینکه منطقه اوزینه یک محل مسکونی است و خطرات زیادی را برای شهروندان به دنبال دارد باید نسبت به این موضوع چاره‎ای اندیشیده شود.

تفاهمنامه خرید شیر خام از دامداران تمدید شد Buy raw milk

تفاهمنامه خرید شیر خام از دامداران تمدید شد

تهران – تفاهم نامه خرید شیر خام از دامداران ، تامین و توزیع نهاده های دامی و محصولات لبنی ، بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های ذیربط تمدید شد.

تفاهمنامه خرید شیر خام از دامداران تمدید شد

به گزارش سایت کشاورزی ایران ( iranianagriculture.com ) به نقل از ایرنا ،‌ این تفاهم نامه در آخرین جلسه (یکصدوچهارمین ) کارگروه کنترل بازار بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران ، انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران و معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت،‌معدن تجارت به امضاء رسیده بود.
براین اساس ؛ تمامی مفاد تفاهم نامه و ابلاغیه های سال ۹۱ با رعایت تمامی تغییرات اعمال شده در مصوبات کارگروه کنترل بازار در سال ۹۲ معتبر می باشد.

Buy-raw-milk

کارگروه کنترل بازار قیمت پایه شیر خام

یادآور می شود: براساس مصوبه بیست و هشتم خردادماه سال جاری کارگروه کنترل بازار قیمت پایه شیر خام درمحل دامداری هر کیلو گرم ۱۰۸۰۰ ریال و درمحل کارخانه ۱۱۱۰۰ ریال تعیین شده است.
شیرخام 
همچنین به ازاء هر کیلوگرم شیرخام تحویلی ۱۹۰ گرم کنجاله سویا به قیمت ۱۰۵۰۰ ریال، ۲۴۵ گرم جو به قیمت ۶۵۰۰ ریال و ۲۴۵ گرم ذرت دانه ای به قیمت هر کیلوگرم ۷۰۰۰ ریال همگی تحویلی در بنادر کشور توسط شرکت پشتیانی امور دام تامین و تحویل خواهد شد.
از سویی ۱۹۰ گرم سبوس به ازاء هر کیلوگرم شیرخام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران با حواله اتحادیه مرکزی دامداران به قیمت ۲۷۲۰ ریال با احتساب کیسه و سردوزی و بارگیری درب کارخانه آرد تحویل دامدار خواهد شد.
تنظیم بازار
همچنین مقرر شد در جلسه تنظیم بازار نسبت به اعلام دقیق میزان کنسانتره مورد نیاز شامل ذرت، جو ،کنجاله سویا جهت تولید یک کیلو شیر توسط معاونت توسعه بازرگانی داخلی بررسی و پس از تصویب ملاک عمل قرار گیرد.

نخستین واحد کشت و صنعت آلوئه ورا کشور در ساوه به بهره برداری رسید Aloe Vera

اولین واحد کشت و صنعت آلوئه ورا کشور در ساوه به بهره برداری رسید

نخستین واحد کشت و صنعتی آلوئه ورای کشور

سایت ارشد صنایع غذایی (FoodSenior.ir)  اخبار صنایع غذایی : ساوه – نخستین واحد کشت و صنعتی آلوئه ورای کشور روز پنج شنبه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در ساوه به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل شرکت تعاونی ژینو ورا در این آیین گفت: کشت گیاه آلوئه ورا و تولید انواع نوشیدنی و محصولات بهداشتی حاصل از آن با بهره گیری از تجربه و دانش فنی کار‌شناسان از اهداف این شرکت است.

واردات گیاه آلوئه ورا

اسدالله غلام‌پور اضافه کرد: با فعالیت این شرکت در کشور از واردات گیاه آلوئه ورا و مشتقات آن بی‌نیاز شد.

آلوئه ورا از گیاهان دارویی ارزشمند دنیاست

وی بیان کرد: آلوئه ورا از گیاهان دارویی ارزشمند دنیاست و در آینده نزدیک انواع مشتقات حاصل از این گیاه تولید می‌شود.

شرکت تعاونی کشت و صنعتی آلوئه ورای کشور

وی افزود: این شرکت تعاونی با ۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت بانک کشاورزی راه اندازی شده وبا فعالیت آن زمینه اشتغال برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مهیا شده است.
چند تن از مقامات محلی نیز در مراسم بهره بردای از این واحد در شهر آوه از توابع بخش مرکزی ساوه حضور داشتند.
سایت ارشد صنایع غذایی – اخبار صنایع غذایی (۰۷/۰۶/۱۳۹۲)

aloe-vera-food-news-saveh-aveh

Aloe vera is a succulent plant species that is found only in cultivation, having no naturally occurring populations, although closely related aloes do occur in northern Africa. The species is frequently cited as being used in herbal medicine since the beginning of the first century AD. Extracts from A. vera are widely used in the cosmetics and alternative medicine industries, being marketed as variously having rejuvenating, healing, or soothing properties. There is, however, little scientific evidence of the effectiveness or safety of Aloe vera extracts for either cosmetic or medicinal purposes, and what positive evidence is available is frequently contradicted by other studies

  Aloe Vera Uses
Preparations made from Aloe vera are often referred to as “aloe vera”.Scientific evidence for the cosmetic and therapeutic effectiveness of aloe vera is limited and when present is frequently contradictory.Despite this, the cosmetic and alternative medicine industries regularly make claims regarding the soothing, moisturizing, and healing properties of aloe vera. Aloe vera gel is used as an ingredient in commercially available lotions, yogurt, beverages, and some desserts,although at certain doses, it has toxic properties when used either for ingested or topical applications. as a fresh food preservative,or for water conservation in small farms.It has also been suggested that biofuels could be obtained from Aloe vera seeds. Aloe is also used as a food substance, possibly for its gelling properties

سموم شیمیایی تولید غذای سالم را به یک معضل جهانی تبدیل کرده است

سموم شیمیایی تولید غذای سالم را به یک معضل جهانی تبدیل کرده است

سایت ارشد صنایع غذایی (foodsenior.ir ) مقالات صنایع غذایی : وزیر بهداشت گفت: غذای سالم می‌تواند از بروز بیماری‌های غیر واگیر جلوگیری کند و امروزه تهیه و تولید غذای سالم دغدغه همه کشورها از جمله کشور ماست اما تولید سموم شیمیایی تولید غذای سالم را به یک معضل جدی جهانی تبدیل کرده است.

سموم شیمیایی

سایت ارشد صنایع غذایی به نقل از خبرگزاری فارس: سموم شیمیایی تولید غذای سالم را به یک معضل جهانی تبدیل کرده است
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد حسن طریقت منفرد در مراسم افتتاح مجتمع نیمه صنعتی صنایع غذایی (پایلوت پلنت) خاطرنشان کرد: بار بیماری‌ها در چند دهه گذشته تغییر جدی پیدا کرده و از بیماری‌های واگیر به غیر واگیر تغییر جهت داده است.

وی ادامه داد: متأسفانه بیماری‌های غیر واگیر که جهان به عنوان سونامی در انتظار آن است به مراتب مشکل‌آفرین‌تر از بیماری‌های واگیر است چرا که بیماری‌های واگیر به عنوان اپیدمی در مدت کوتاهی به وجود می‌آید و تکلیف آن مشخص می‌شود ولی بیماری‌های غیر واگیر هزینه‌بر و طولانی مدت است.

به گفته وزیر بهداشت در آینده هیچ کشوری قادر نخواهد بود هزینه بیماری مزمن و مستمر را تأمین کند.

طریقت منفرد تغذیه را یکی از ارکان اصلی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر برشمرد و گفت: متأسفانه نه تنها در ایران بلکه در دنیا گرفتار فراهم کردن غذای سالم بر سر سفرها هستیم چرا که تولید، نگهداری و فرآوری غذا گرفتاری‌های زیادی دارد و در دهه‌های گذشته با تولید سموم شیمیایی این مشکل بیشتر شده است.

وی ادامه داد: همان‌هایی که کودهای شیمیایی را به وجود آوردند به این نتیجه رسیدند که اکنون باید به شدت از مصرف آن پرهیز کنند و عرصه دانشگاهی باید در این راستا بیشتر ورود کند تا به غذای سالم دسترسی پیدا کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نمی‌توان همه تولیدات مواد غذایی را کاملاً در جهت سلامت سوق داد اگر بتوانیم به یکی از نیازهای غذایی تکیه کنیم ممکن است سریع‌تر بتوانیم حداقل مردم را از مصرف مواد غذایی ناسالم بری کنیم و نان بهترین ماده غذایی است که بخش اصلی سفره غذایی خانوارها به ویژه ایرانیان را تشکیل می‌دهد که می توانیم روی آن برای تولید غذای سالم سرمایه گذاری کنیم.

وزیر بهداشت غنی کردن و افزودن مواد مغذی و انرژی زا به نان را یکی از راهکارهای بهبود تغذیه در کشور عنوان کرد و گفت: امروزه صنعت نان گسترش زیادی یافته و می‌توان با غنی کردن نان آن را به صورت غذایی ۱۰۰ درصد کامل در اختیار مردم قرار داد.

در ادامه حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استفاده از ظرفیت دانشمندان علوم تغذیه در صنایع غذایی کشور را بسیار ضروری دانست و گفت: می‌توانیم در همین راستا غذای سالم‌تری را برای مردم تهیه کرده، سبد غذایی مطلوبی را به مردم ارائه کنیم.

وی ایجاد مجتمع نیمه صنعتی صنایع غذایی را برای ارزیابی و سنجش ایمنی غذایی بسیار ضروری برشمرد و افزود: در این مجتمع عملیات فراوری، تولید و ارزیابی مواد غذایی در مقیاس کوچک انجام می‌شود و متخصصان می‌توانند امنیت آن را بسنجد در عین حال تولید مواد غذایی سالم بین دانشجویان صنایع غذایی ترویج می‌شود.

به گزارش فارس مجتمع نیمه صنعتی صنایع غذایی (پایلوت پلنت) پیش از ظهر امروز در انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو فاز غلات و لبنیات افتتاح شد. قرار است تا دو سال آینده ۳ فاز فرآورده‌های گوشتی، میوه و سبزی و کنسرو نیز به بهره‌برداری برسد.